
Van recyclebak naar geupcyclede tas
Nieuw! Kathmandu x Eef van Basten Backpacks
Sinds de zomer van 2023 staan onze recyclebakken in de winkels – en met succes! Honderden kledingstukken, schoenen, slaapzakken en tassen hebben sindsdien een nieuw doel gekregen. Sommige nog bruikbare winterjassen vonden via het United Repair Centre hun weg naar daklozen in Amsterdam, zodat zij warm de winter doorkomen. Maar een deel van de ingeleverde jassen krijgt een heel nieuwe vorm: unieke, handgemaakte shoppers.
Samen met ontwerpster Eef van Basten (Eef van Basten Backpacks) transformeren we afgedankte kleding tot functionele, stijlvolle tassen. In haar atelier in Culemborg wordt elk stuk met zorg en vakmanschap omgetoverd tot een one-of-a-kind design. Want hoe maak je van een versleten jas een duurzame, bruikbare tas? Dat is precies de kracht van upcycling.
Een tweede leven
Wat als je favoriete jas, die jarenlang met je meereisde, een tweede leven krijgt in plaats van te eindigen op de afvalberg? In ons upcyclingproces gebeurt precies dat. Van gedragen jassen maakt Eef stijlvolle, functionele shoppers – elk met een uniek verhaal.
Creatief en ambachtelijk proces
Upcycling is geen simpel hergebruik; het is een ambachtelijk proces waarin afgedankte materialen transformeren tot iets nieuws en waardevols. Het begint met zorgvuldige selectie: welke jassen zijn stevig genoeg? Welke details – een knoop, een rits, een voering – kunnen behouden blijven om de tas karakter te geven? Daarna volgt het echte ontwerpwerk. Omdat geen jas hetzelfde is, vereist elke tas een nieuwe aanpak. Dit is geen massaproductie, maar pure creativiteit en vakmanschap.
Patronen worden met precisie uitgeknipt, naden zorgvuldig gestikt en unieke accenten behouden. Soms blijft een herkenbare zak zichtbaar of vormt een oude kraag de basis voor een handvat – subtiele knipogen naar het vorige leven van de stof.
One-of-a-kind shopper met een verhaal – nu verkrijgbaar!
Het resultaat? Geen standaard tas, maar een one-of-a-kind accessoire met karakter, gemaakt van materialen die al een reis achter de rug hebben. Een duurzame, stijlvolle shopper die niet alleen afval vermindert, maar ook een statement maakt: kleding kan anders. kleding kan circulair.
Extra goed nieuws? Vanaf nu zijn deze unieke shoppers verkrijgbaar in onze winkels! Zo geef je niet alleen een jas een tweede leven, maar draag je ook bij aan een duurzamere wereld.
Benieuwd naar het verhaal achter jouw upcycled tas? Misschien draagt jouw nieuwe shopper wel sporen van een jas die ooit langs de grachten fietste of bergen trotseerde. Dat is de kracht van upcycling!